Suplementacja witamin z grupy B – co należy wiedzieć

Suplementacja witamin z grupy B – co należy wiedzieć

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

W ostatnim czasie coraz więcej kobiet, ale i mężczyzn, decyduje się na zabieg epilacji laserowej. Epilacja laserowa – metoda trwałego usuwania owłosienia, swoją skutecznością zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników tego zabiegu. Skuteczność zabiegu zawdzięczamy najnowszemu laserowi diodowemu Mediostar Next Pro najwyższej klasy ( klasa IV – najwyższa klasa lasera ), który charakteryzuje się wysoką mocą oraz posiada 2 długości fali ( 810nm oraz 940nm )w zakresie promieniowania podczerwonego ( promieniowanie podczerwone ( IR) mieści się w zakresie od 780nm – 1mm długości fali ).

Dla osób, których temat fizyki brzmi obco, w celu wyjaśnienia, nie jest to promieniowanie rentgenowskie ( promieniowanie rentgenowskie mieści się w zakresie od około 0,01 nm do 10nm długości fali), dlatego postępując zgodnie z zaleceniami oraz prawidłowo użytkując urządzenie, zabieg jest bezpieczny, choć należy podkreślić, iż jak w większości tego typu zabiegów, istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Aby uniknąć niepożądanych następstw po zabiegu, nasz wykwalifikowany  personel, przed przystąpieniem do zabiegu bardzo szczegółowo przeprowadza wywiad z klientem.

 

A co z suplementami diety? Czy stanowią przeszkodę w przystąpieniu do epilacji laserowej?

Każda kobieta zgłaszająca się za zabieg epilacji laserowej powinna wiedzieć lub zostać poinformowana przez personel, że niektóre leki/ suplementy diety stymulują porost włosa, co przyczynia  się do zmniejszenia skuteczności zabiegu. W poniższym artykule, skupimy się na witaminach z grupy B, które właśnie w swoim działaniu mają wpływ na nasze owłosienie.

Witaminy z grupy B takie jak : biotyna (B7, witamina H), kwas pantotenowy ( witamina B5), ryboflawina (witamina B2), kwas foliowy (witamina B9) odpowiadają za regenerację oraz wzrost włosa.  Z wyżej wymienionych największa rolę w stymulacji porostu włosów odgrywa właśnie biotyna.

Biotyna – odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Bierze ona udział w wielu reakcjach biochemicznych, uczestniczy metabolizmie białek, węglowodanów, a także syntezie kwasów tłuszczowych. Wływa na stan skóry, włosów oraz paznokci.  Witamina H (biotyna) bierze udział w syntezowaniu włókien keratynowych, tym samym przyczynia się do przyśpieszenia tempa wzrostu włosa oraz jest odpowiedzialna za jego zagęszczenie. Objawami niedoboru tej witaminy może być nadmierne wypadanie włosów, tendencja do ich znacznego przetłuszczania, stany zapalne skóry, pogorszenie się kondycji paznokcia oraz struktury włosa, zmiana kolorytu skóry,  jak również senność, problemy z koncentracją, czasami może powodować rozdrażnienie.

Biotyna występuje zarówno w produktach pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Żródła pochodzenia witaminy H to między innymi: wątroba, zółtka jaj, produkty mączne, szpinak, pomidory, marchew, orzechy włoskie, ziemne, migdały.

Jak widać witamina B7 niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego tak wiele osób po nią sięga. Niestety w połaczęniu z zabiegiem epilacji laserowej nie jest dobrym rozwiązaniem, wręcz nawet utrudnia uzyskanie satysfakcjonującego efektu, który chcielibyśmy uzyskać. Dlatego ważne, aby 2 tygodnie przed przystąpieniem do zabiegu zakończyć spożywanie wszelkich suplementów diety, które wspomagają proces porostu włosów. Zapraszamy do salonu depilacji laserowej we Wrocławiu.

Polecane

Minerały w tabletkach: Kompleksowe wsparcie dla Twojego organizmu

Minerały w tabletkach: Kompleksowe wsparcie dla Twojego organizmu

Materac dla par – jak wybrać odpowiedni model?

Materac dla par – jak wybrać odpowiedni model?

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Złota biżuteria dla Panny Młodej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze

Złota biżuteria dla Panny Młodej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =