Stacja uzdatniania wody – do czego służy i jak działa?

Stacja uzdatniania wody – do czego służy i jak działa?

Wybierając działkę pod budowę wymarzonego domu, rzadko zastanawiamy się nad tym jaka woda w okolicy się znajduje. Przy wyborze zazwyczaj znacząca jest lokalizacja, dostępność szkół i przedszkoli, a także przychodni, czy dostępność mediów takich jak Internet, czy prąd. A co jeśli, woda, z której przyszło nam korzystać jest twarda i niezbyt przyjazna dla naszego organizmu? Wówczas z pomocą przychodzi stacja uzdatniania wody Viessmann Aquahome Duo. Sprawdźmy jak działa i czy warto ją instalować.

Jak działa stacja uzdatniania wody

Używanie stacji uzdatniania wody pozwala usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak bakterie, wirusy, różnego rodzaju pierwiastki chemiczne i inne substancje, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Stacje uzdatniania wody mogą również poprawić smak i zapach wody. Warto zatem zaopatrzyć się w domową stację uzdatniania wody Viessmann Aquahome Duo, którą możemy nabyć w najlepszej cenie w hurtowni hydraulicznej Proterm w Bydgoszczy.

Jak działa stacja uzdatniania wody:

  • pierwszym etapem obróbki wody w stacji uzdatniania jest filtracja. W tym etapie woda przepływa przez specjalne filtry, które usuwają z niej cząstki stałe, takie jak piasek, rdza czy osady. Następnie woda jest dezynfekowana za pomocą chloru lub innych substancji dezynfekujących, które zabijają bakterie i wirusy,
  • kolejnym etapem obróbki wody w stacji jest przepływ przez specjalne filtry, które usuwają z niej żelazo i mangan. Te pierwiastki odpowiadają za zmętnienie wody i nieprzyjemny zapach oraz smak,
  • na końcu woda przepływa przez filtry z węglem aktywnym, które usuwają z niej związki organiczne, takie jak zanieczyszczenia chemiczne czy pestycydy.

Po przejściu przez wszystkie etapy obróbki woda jest gotowa do picia i ma wysoką jakość, nie jest szkodliwa dla naszego organizmu i mimo iż pozbawiona jest soli, to zachowane są w niej sprzyjające nam minerały.

uzdatnianie wody

Czy warto instalować stację uzdatniania wody?

Stację uzdatniania wody Viessmann Aquahome Duo warto stawiać ilekroć mamy do czynienia z wodą w kranie, która jest niezdatna do picia, ma nieprzyjemny zapach i smak, a także nie służy naszej cerze i organizmowi. Domowy zmiękczacz wody jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza dlatego, że poprawia właściwości wody i jej jakość. Ma to również znaczenie dla użytkowania i eksploatacji sprzętów AGD, a co za tym idzie używania detergentów chemicznych. Warto podkreślić również fakt, że w procesie demineralizacji przez stację uzdatniania wody usuwane są z niej wszystkie rozpuszczone sole. Co powoduje, że zyskujemy wodę o bardzo wysokiej czystości.

Jeśli chodzi o używanie stacji uzdatniania wody, to wszystko zależy od tego, jakiej jakości jest woda, którą pijemy. Jeśli woda, którą korzystamy, jest wysokiej jakości i spełnia wszystkie wymagania sanitarne, to nie ma potrzeby korzystania z dodatkowego uzdatniania. Jeśli jednak woda z kranu jest zanieczyszczona lub ma nieprzyjemny zapach lub smak, wówczas stacja uzdatniania wody może być pomocna.

Polecane

Jak wybrać odpowiednią szybę do okien?

Jak wybrać odpowiednią szybę do okien?

Wytrzymałe segmentowe bramy garażowe – jak o nie dbać?

Wytrzymałe segmentowe bramy garażowe – jak o nie dbać?

Instalacje sanitarne Bydgoszcz – Jaką firmę wybrać?

Instalacje sanitarne Bydgoszcz – Jaką firmę wybrać?

Projekt energooszczędnego domu – efektywność energetyczna

Projekt energooszczędnego domu – efektywność energetyczna

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =