Stacja uzdatniania wody – do czego służy i jak działa?

Stacja uzdatniania wody – do czego służy i jak działa?

Wybierając działkę pod budowę wymarzonego domu, rzadko zastanawiamy się nad tym jaka woda w okolicy się znajduje. Przy wyborze zazwyczaj znacząca jest lokalizacja, dostępność szkół i przedszkoli, a także przychodni, czy dostępność mediów takich jak Internet, czy prąd. A co jeśli, woda, z której przyszło nam korzystać jest twarda i niezbyt przyjazna dla naszego organizmu? Wówczas z pomocą przychodzi stacja uzdatniania wody Viessmann Aquahome Duo. Sprawdźmy jak działa i czy warto ją instalować.

Jak działa stacja uzdatniania wody

Używanie stacji uzdatniania wody pozwala usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak bakterie, wirusy, różnego rodzaju pierwiastki chemiczne i inne substancje, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Stacje uzdatniania wody mogą również poprawić smak i zapach wody. Warto zatem zaopatrzyć się w domową stację uzdatniania wody Viessmann Aquahome Duo, którą możemy nabyć w najlepszej cenie w hurtowni hydraulicznej Proterm w Bydgoszczy.

Jak działa stacja uzdatniania wody:

  • pierwszym etapem obróbki wody w stacji uzdatniania jest filtracja. W tym etapie woda przepływa przez specjalne filtry, które usuwają z niej cząstki stałe, takie jak piasek, rdza czy osady. Następnie woda jest dezynfekowana za pomocą chloru lub innych substancji dezynfekujących, które zabijają bakterie i wirusy,
  • kolejnym etapem obróbki wody w stacji jest przepływ przez specjalne filtry, które usuwają z niej żelazo i mangan. Te pierwiastki odpowiadają za zmętnienie wody i nieprzyjemny zapach oraz smak,
  • na końcu woda przepływa przez filtry z węglem aktywnym, które usuwają z niej związki organiczne, takie jak zanieczyszczenia chemiczne czy pestycydy.

Po przejściu przez wszystkie etapy obróbki woda jest gotowa do picia i ma wysoką jakość, nie jest szkodliwa dla naszego organizmu i mimo iż pozbawiona jest soli, to zachowane są w niej sprzyjające nam minerały.

uzdatnianie wody

Czy warto instalować stację uzdatniania wody?

Stację uzdatniania wody Viessmann Aquahome Duo warto stawiać ilekroć mamy do czynienia z wodą w kranie, która jest niezdatna do picia, ma nieprzyjemny zapach i smak, a także nie służy naszej cerze i organizmowi. Domowy zmiękczacz wody jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza dlatego, że poprawia właściwości wody i jej jakość. Ma to również znaczenie dla użytkowania i eksploatacji sprzętów AGD, a co za tym idzie używania detergentów chemicznych. Warto podkreślić również fakt, że w procesie demineralizacji przez stację uzdatniania wody usuwane są z niej wszystkie rozpuszczone sole. Co powoduje, że zyskujemy wodę o bardzo wysokiej czystości.

Jeśli chodzi o używanie stacji uzdatniania wody, to wszystko zależy od tego, jakiej jakości jest woda, którą pijemy. Jeśli woda, którą korzystamy, jest wysokiej jakości i spełnia wszystkie wymagania sanitarne, to nie ma potrzeby korzystania z dodatkowego uzdatniania. Jeśli jednak woda z kranu jest zanieczyszczona lub ma nieprzyjemny zapach lub smak, wówczas stacja uzdatniania wody może być pomocna.

Polecane

Klimatyzacja w szkole, czy to potrzebne?

Klimatyzacja w szkole, czy to potrzebne?

Komplet stół z krzesłami – Dlaczego powinieneś go mieć?

Komplet stół z krzesłami – Dlaczego powinieneś go mieć?

Jak uprzątnąć dom po remoncie?

Jak uprzątnąć dom po remoncie?

Jak znaleźć idealne nowe mieszkanie w Poznaniu?

Jak znaleźć idealne nowe mieszkanie w Poznaniu?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 4 =