Olejki eteryczne na kleszcze – jak zapewnić sobie skuteczną ochronę?

Olejki eteryczne na kleszcze – jak zapewnić sobie skuteczną ochronę?

Olejki eteryczne kryją w sobie cały wachlarz wyjątkowych właściwości. Wspierają nasz organizm w walce z infekcjami, chronią nas przed chorobami, budują nasze samopoczucie i pozwalają poradzić sobie z licznymi problemami, które dotykają nas każdego dnia. To jeszcze jednak nie cały potencjał, utkwiony w eterycznych darach natury. Jak się bowiem okazuje, naturalne olejki eteryczne mogą również skutecznie odstraszać owady, w tym niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia kleszcze! Po które z nich warto sięgnąć w okresie ich największej aktywności? Koniecznie sprawdź olejek odstraszający kleszcze, zanim będzie na to za późno!

Najlepsze olejki na kleszcze

Czasem zaledwie kilka kropli olejku eterycznego może uchronić nas przed ukąszeniami kleszczy czy komarów, które potrafią zepsuć niejeden wieczór i sprawić, że rezygnujemy ze spacerów po leśnych ścieżkach. Chemiczne preparaty odstraszające kleszcze nie są na szczęście jedynym rozwiązaniem. Możesz bowiem stosować olejki, które zapewnią Ci naturalną ochronę przed insektami. Który olejek charakteryzuje się działaniem odstraszającym kleszcze? Koniecznie sprawdź naszą listę, zanim wyjdziesz do lasu czy ogrodu.

olejek lawendowy na kleszcze

Olejek geraniowy (geranium różane)

Olejek geraniowy pozyskiwany jest z kwiatów pelargonii. Działa on przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Użycie olejków eterycznych geraniowych na skórę powoduje, że zarówno komary, jak i kleszcze omijają nas z daleka. Już kilka kropli olejku geraniowego wystarczy, by odkazić skórę i zabezpieczyć ją przez niebezpiecznymi ugryzieniami. Przeprowadzone badania jednoznacznie wskazują, że to właśnie olejek geraniowy ma największą skuteczność w odstraszaniu insektów. Zastosowanie olejku jest możliwe również na ukąszenia, które powstały nieco wcześniej.

Olejek lawendowy (lawenda wąskolistna)

Olejek lawendowy to jeden z najlepiej poznanych, a zarazem najczęściej wykorzystywanych olejków eterycznych. Na ogół stosowany jest on w celu relaksu i uspokojenia. Niemniej jednak coraz więcej osób przekonuje się, że to również naturalny preparat, odstraszający kleszcze i przeciwdziałający ukąszeniu komarów. Zastosowanie tego olejku odstraszającego kleszcze i komary ma sens nie tylko w czasie letnich spacerów poza domem, ale również w nocy. Czyste olejki eteryczne lawendowe ukoją Cię do snu, zapewniając zdrowy odpoczynek i skutecznie chroniąc przed uciążliwymi ukąszeniami komarów.

Olejek miętowy (mięta pieprzowa)

Olejek miętowy, pozyskiwany z mięty pieprzowej, to jeden z najskuteczniejszych olejków eterycznych, jeśli chodzi o odstraszanie owadów. Choć na ogół mięta kojarzy się nam z panaceum na schorzenia układu trawiennego, w praktyce okazuje się, że jej zapach jest nie do zniesienia dla wszelkiego rodzaju insektów. Miętowe olejki eteryczne skutecznie poradzą sobie nie tylko z komarami i kleszczami, ale również z pająkami czy mrówkami. Warto stosować naturalne olejki miętowe zwłaszcza podczas letnich upałów, gdyż ich zapach przyniesie zmysłowe orzeźwienia, a Twoja skóra poczuje przyjemnych chłód mentolu.

Olejek z drzewa herbacianego (drzewo herbaciane)

Olejek z drzewa herbacianego stanowi również jeden z najskuteczniejszych naturalnych preparatów przeciw kleszczom. Co ważne, nie zawsze istnieje możliwość zastosowania wybranego olejku w stosunku do wszystkich członków rodziny. Olejek herbaciany jest natomiast bardzo delikatny, dzięki czemu (po odpowiednim rozcieńczeniu) mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i kobiety w ciąży.

Inne olejki przeciw kleszczom

Połączenie olejków eterycznych, wymienionych powyżej, pozwala skutecznie walczyć z kleszczami i komarami. W tej walce możesz jednak sięgnąć również i po inne rośliny odstraszające kleszcze, których moc zawarta została w wyjątkowych olejkach eterycznych. Przed sezonem sprawdź naturalne olejki, które doskonale wypełnią swoje zadanie i zapewnią Ci naturalną ochronę! Do takich produktów z pewnością należy olejek paczulowy, który stanowi również skuteczne antidotum na ukąszenie żmij.

Aby stworzyć odstraszający komary preparat, możesz również zastosować kilka kropli olejku goździkowego. Olejek goździkowy uchodzi za jeden z najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych środków na kleszcze. Podobne właściwości mają również olejek eukaliptusowy oraz olejek tymiankowy. Ich zastosowanie pozwoli cieszyć się z wiosennych spacerów po łące, letnich wypraw do lasu i spokojnego snu bez uciążliwych ukąszeń.

olejek geraniowy na kleszcze

Preparat odstraszający kleszcze – jak zrobić w domu?

Wbrew pozorom, mieszankę olejków eterycznych, która skutecznie odstraszy kleszcze, możesz bardzo łatwo przygotować w warunkach domowych. W tym celu wystarczy połączyć ze sobą wymienione wcześniej olejki eteryczne. Rozpocznij jednak od przygotowania butelki z atomizerem. To właśnie w mniej powstaną bowiem kolejne mieszanki, odstraszające komary czy kleszcze.

Teraz wystarczy już tylko zmieszać 20-30 kropli olejku miętowego, olejku z drzewa herbacianego, olejku geraniowego i lawendowego. Tak przygotowaną mieszanką możesz spryskać siebie, dzieci i swoje zwierzęta. Co więcej, stosowanie olejków eterycznych jest również bezpieczne dla otaczającej nas przyrody, dzięki czemu możesz śmiało korzystać z ich możliwości. Ciało i ubranie spryskuj co 1,5-2 godziny, pamiętając o wstrząsaniu butelką, by olejki eteryczne odstraszające kleszcze osiągnęły apogeum swoich możliwości. Taka kombinacja olejków eterycznych to niezwykle skuteczna broń w walce z kleszczami, komarami i innego rodzaju insektami, które są nie tylko uciążliwe, ale również i niebezpieczne.

Wybierz mieszankę olejków na kleszcze od Young Living!

W ofercie Young Living znajduje się cały szereg mieszanek, tworzonych przez olejki odstraszające komary czy kleszcze. Warto sięgnąć po taką naturalną mieszankę olejków, której skuteczność jest podobna do chemicznych preparatów, szkodliwych dla środowiska. Może to być np. mieszanka Purification, w skład której wchodzi chociażby olejek z drzewa herbacianego, czy olejek cytronelowy, który skutecznie odstrasza komary.

Podobne działanie będzie wykazywała również mieszanka Thieves, zawierająca w sobie różne olejki eteryczne, w tym olejek z pąków goździków i olejek z liści eukaliptusa australijskiego. Wybierając skuteczny olejek przeciw kleszczom, możesz również sięgnąć po mieszanki Exodus II, R.C., Abundance czy Melrose. Każdy z nich zawiera w sobie naturalny środek odstraszający kleszcze, co warto wykorzystać w okresie, gdy stanowią one dla nas największe zagrożenie.

Polecane

Ile kosztuje dentysta? Cennik stomatologiczny

Ile kosztuje dentysta? Cennik stomatologiczny

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =