Jak wysoko zawiesić miskę WC?

Jak wysoko zawiesić miskę WC?

Aranżacja łazienki jest nie lada wyzwaniem nie tylko dla laików, ale często i dla projektantów wnętrz. Pomieszczenie to bowiem zazwyczaj nie jest zbyt duże, często nieustawne, a wymagania co do ostatecznego efektu są bardzo wysokie. Z tego względu każdy element wyposażenia, który znajdzie się w łazience jest niezwykle ważny i powinien być dopasowany pod względem estetyki, ale i funkcjonalności do wnętrz. Jeśli chcesz, by Twoja łazienka była utrzymana w duchu nowoczesności i minimalizmu – idealnie sprawdzi się podwieszana miska WC. Tak samo ważny jest jednak jej optymalny dobór, jak i montaż. Jeśli chcesz dowiedzieć się co się stanie, gdy miska WC za nisko jest zamontowana czy zbyt wysoko – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Miska WC podwieszana czy może stojący kompakt WC?

Warto pamiętać o tym, że nawet najlepszej jakości, nowoczesny sanitariat, który zostanie zamontowany na złej wysokości, nie będzie funkcjonalny. Wiele oczywiście zależy od samego modelu miski WC. Podwieszane miski WC montowane są na stelażach podtynkowych. Modele te posiadają ukryte mocowania, co oczywiście ma wpływ na ich estetykę, ale także i na to, że dużo łatwiej można zagospodarować przestrzeń wokół nich.

Na jakiej wysokości powinna być zamontowana miska WC. Aby miska wc za nisko nie była zamontowana – według wielu norm wysokość ta wynosi 40 cm. Jest to oczywiście standardowa wysokość, którą można lekko zmodyfikować w zależności od potrzeb, od wzrostu domowników itp.

wysokość montażu miski WC

Na jakiej wysokości powinna zostać zamontowana toaleta dla osób niepełnosprawnych?

Jeśli miska WC będzie montowana na standardowej wysokości, może okazać się, że w przypadku osób niepełnosprawnych będzie to zbyt niski montaż. Nie tylko zresztą w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych montaż miski WC może być za niski. Wysokość montażowa sanitariatu musi być dokładnie przemyślana w przypadku osób, które posiadają więcej, niż 190 cm wzrostu. Przy standardowej wysokości montażowej, korzystanie przez nich z miski sedesowej, będzie po prostu mało komfortowe.

Instalacja stelaża WC

W przypadku podwieszanych misek WC, pierwszym etapem jest zainstalowanie stelaża podtynkowego. Samych stelaży podatkowych jest wiele. Poszczególne, które dostępne są na rynku różnią się nie tylko jakością wykonania, marką, ale także i funkcjonalnością. Te, które są najbardziej popularne mają 21-23 cm – licząc od posadzki do rury odpływowej. Wtedy to górna krawędź muszli sedesowej znajduje się na wysokości 40-42 cm. Jest to wysokość optymalna dla osób, które posiadają mniej więcej 175 cm wzrostu. Jeśli chodzi natomiast o osoby z ograniczeniami ruchowymi, o osoby z niepełnosprawności czy po prostu osoby starsze – rekomendowana wysokość montażowa misek WC wynosi 46 cm.

Popularne miski WC i ich montaż

Obecnie wiszące miski WC możemy podzielić na modele z rantem wewnętrznym oraz i bezkołnierzowe. Eksperci chętnie polecają miski WC bezkołnierzowe, rimless. Produkty te bowiem nie posiadają zakamarków, w których mogą się gromadzić i namnażać groźne drobnoustroje. Poza tym są bardziej estetyczne, łatwiejsze podczas czyszczenia. Ważne jest także to, że w ich przypadku można zmniejszyć zużycie wody, niezbędne do spłukiwania muszli sedesowej.

Polecane

Klimatyzacja w szkole, czy to potrzebne?

Klimatyzacja w szkole, czy to potrzebne?

Komplet stół z krzesłami – Dlaczego powinieneś go mieć?

Komplet stół z krzesłami – Dlaczego powinieneś go mieć?

Jak uprzątnąć dom po remoncie?

Jak uprzątnąć dom po remoncie?

Jak znaleźć idealne nowe mieszkanie w Poznaniu?

Jak znaleźć idealne nowe mieszkanie w Poznaniu?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 11 =