Choinkowe dekoracje: jak dobrać idealną liczbę lampek?

Choinkowe dekoracje: jak dobrać idealną liczbę lampek?

Drzewko świąteczne na stałe wrosło w naszą tradycję, podobnie jak dekoracje świąteczne oraz zwyczaj zakładania lampek choinkowych. Zapewne większość z nas nie wyobraża sobie świątecznego drzewka bez kolorowych ozdób i świecących lampek. Lampki na choinkę należy jednak dobierać racjonalnie, by udekorować drzewko świąteczne w odpowiedni sposób. Ile lampek na choinkę zawiesić? Stworzyliśmy dla Was swoisty „kalkulator choinki”, by znacznie ułatwić Wam to zadanie.

Rodzaje oświetlenia świątecznego

Wśród rodzajów oświetlenia świątecznego dominują lampki choinkowe tradycyjne. Takie lampki towarzyszą nam już od lat i stanowią nieodzowny punkt wśród ozdób choinkowych. Święcą one tradycyjnym, niewyszukanym światłem, choć – jeśli chodzi o ozdoby świąteczne – to właśnie one budują wyjątkowy klimat świątecznego drzewka. Lampki choinkowe tradycyjne mają formę łańcuchów lub świec, wracających do łask po wielu latach zapomnienia.

Świąteczne dekoracje tworzą również często lampki na choinkę jednokolorowe. Takie świąteczne dekoracje posiadają żarówki w tym samym kolorze. Na ogół są to łańcuchy lampek choinkowych, różniące się od tradycyjnych lampek właśnie swoją barwą. Takie lampki choinkowe wewnętrzne ułożone są na łańcuchu, a żarówki występują tutaj w odstępach ok. 2,5 cm. Wybierając lampki choinkowe w tym stylu, bardzo często decydujemy się również na jednokolorową choinkę, choć nie jest to zasadą. Warto wspomnieć również o lampkach klastrowych. Ten typ lampek choinkowych składa się ze znacznie większej ilości żarówek. Są one rozmieszczone co 1,5 cm. Wykorzystanie lampek klastrowych LED generuje zdecydowanie więcej światła.

ile kosztują lampki na choinkę

Iloma lampkami udekorować choinkę?

Nawet najpiękniejsza bombka szklana choinkowa nie będzie wyglądać atrakcyjnie bez ozdoby, którą są lampki na choinkę. Dlatego też oświetlamy nasze drzewka różnymi kolorami lampek choinkowych, wprowadzając tym samym do naszych domów niepowtarzalną atmosferę i klimat. Należy jednak pamiętać, że świąteczne dekoracje powinny być wykonywane rozsądnie. Każdy zestaw lampek choinkowy musi być więc odpowiednio dobrany, by świąteczne ozdoby nie raziły w oczy, a pięknie zdobiły nasze domy. Ile lampek wybrać do dekoracji świątecznego drzewka?

Lampki tradycyjne i kompaktowe lampki jednokolorowe

Drzewko świąteczne wygląda atrakcyjnie, jeśli ozdobimy go we właściwy sposób. Świąteczne drzewka dekorujemy taką ilością światełek, by odpowiadały one wzrostowi drzewka. Warto w tym celu zastosować odpowiedni kalkulator choinkowy. Co to oznacz a w praktyce? Nic innego jak to, że ilość cm świątecznego drzewka należy przeliczyć na długość światełek i sznur lampek, który na nim zawiesimy. Jak widać, również i w przypadku dekoracji choinkowych musimy wykazać się racjonalnym działaniem i nie chodzi tu tylko o stronę finansową.

Jak już wspomniano, długość światełek należy dopasować do wysokości drzewka. Lampki choinkowe jednokolorowe LED warto kupować w formie łańcuchów świątecznych, składających się z 750 lampek, niezależnie od tego czy nasza choinka będzie miała 180, czy też 300 cm. Z kolei wewnętrzne lampki choinkowe tradycyjne można zakupić w formie od 600 lampek LED na choinkę180 cm do nawet 1000 diod jeśli chodzi o choinki o wysokości 240 cm.

ile lampek na choinkę 2m

Lampki klastrowe

Osobną kategorię, jeśli chodzi o rodzaj ozdób choinkowych, stanowią lampki klastrowe. Aby ubrać choinkę w takie światełka LED, należy kupić lampki w liczbie 480 na choinkę 180 cm, 720 na choinkę 210 cm, 960 na choinkę 240 oraz 1500 na choinkę dochodzącą do 300 m. Do takich ozdób warto również dopasować liczbę bombek, by móc cieszyć się z prawdziwego drzewka świątecznego.

Jak wykonać dekoracje świąteczne z lampek?

W każdym przypadku bezpieczeństwo lampek choinkowych powinno być na pierwszym miejscu. Na szczęście obecnie lampki choinkowe wyposażone są w zabezpieczenia ochronne, zabezpieczające przed niespodziewaną awarią czy przepięciem. Aby zawiesić lampki choinkowe, warto zainwestować również we wtyczki i przedłużacze. Przy dekoracji drzewka warto zacząć od samej góry. Wieszanie lampek choinkowych trudno przeprowadzić gdy na choince pojawiły się już inne ozdoby. Dlatego też choinkowe dekoracje należy wieszać po powieszeniu lampek. Zanim powiesimy lampki na choince, należy pamiętać, by sprawdzić ich działanie. Ubranie drzewka świątecznego w uszkodzone lampki generuje bowiem zbyt dużo pracy dodatkowej. Należy wiedzieć również, że liczba tradycyjnych lampek powinna być dostosowana do wysokości drzewka świątecznego. Czasem trzeba zastosować nawet kilka łańcuchów lampek. Racjonalne połączenie lampek choinkowych wprowadzi wyjątkowy styl i nada świętom charakteru, o którym wszyscy marzymy w okresie świątecznym.

ile lampek na choinkę 220 cm

Ile prądu pobierają lampki na choinkę?

Warto zwrócić uwagę jeszcze na jedną ważną kwestie. O ile ilość świątecznych bombek nie generuje dodatkowych kosztów, o tyle dekoracja drzewka różnymi kolorami lampek wiąże się z koniecznością opłaty rachunków za energię elektryczną. Dlatego też część osób decyduje się na powieszenie łańcuchów zamiast lampek. Regularnie włączane choinkowe lampki z pewnością znajdą odzwierciedlenie w późniejszych opłatach. Ich wysokość zależna będzie od rodzajów lampek choinkowych i długości świecących łańcuchów świątecznych. W zależności od wyboru dekoracji choinkowych, musimy nastawić się więc na dodatkowe koszty. Dla przykładu 100 światełek będzie potrzebować 50 W energii. Jeśli będą one świeciły przez 4 godziny dziennie, wykorzystają 0,2 kWh. Nawet jeśli lampki choinkowe świecą stosunkowo krótko, z pewnością światło zapalonych lampek choinkowych będzie nas kosztowało nieco więcej wydatków, niż tylko ich zakup.

Ile lampek na choinkę

Ile metrów lampek na choinkę 150 cm?

Mając choinkę wysokości ok. 1.5 m, musisz pomyśleć o zakupie lampek choinkowych w liczbie 170-200 lampek.

Ile lampek LED na choinkę 200 cm?

Kupując pierwsze lampki choinkowe LED na choinkę 2 metrową, należy zdecydować się na zestaw ok. 720 lampek, by udekorować drzewko świąteczne tej wysokości.

ile lampek na małą choinkę

Jak dużo lampek na choinkę?

Chcąc przystroić choinkę lampkami, warto zastosować swoisty kalkulator choinki. W tym celu należy skorzystać z przelicznika. Na każdy metr choinki, warto zawiesić ok. 300 światełek. Zastosuj ten przelicznik, kupując lampki na choinkę, a z pewnością będziesz zadowolony z efektów, jakie stworzą świąteczne dekoracje.

Polecane

Minerały w tabletkach: Kompleksowe wsparcie dla Twojego organizmu

Minerały w tabletkach: Kompleksowe wsparcie dla Twojego organizmu

Materac dla par – jak wybrać odpowiedni model?

Materac dla par – jak wybrać odpowiedni model?

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Złota biżuteria dla Panny Młodej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze

Złota biżuteria dla Panny Młodej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + siedemnaście =