5 sposobów na ozdobienie płotu: ciekawe pomysły na przemianę ogrodzenia

5 sposobów na ozdobienie płotu: ciekawe pomysły na przemianę ogrodzenia

Płot z siatki już od wielu lat cieszy się sporym powodzeniem. Nic dziwnego, bo jest on nie tylko tani, ale również łatwy w utrzymaniu. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie zapewnia on zbyt wiele prywatności. Czym zasłonić płot? Jeśli zastanawiasz się nad najlepszym rozwiązaniem, koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Czym zasłonić płot z siatki? Naturalne sposoby, pozwalające zasłonić ogrodzenie

Zasłonić ogrodzenie można na wiele sposobów. Zastanawiając się, czym zasłonić siatkę, można wybrać chociażby w pełni naturalne metody, które idealnie skomponują się z pozostałą częścią ogrodu, tworząc harmonijną całość. Jak uchronić się w ten sposób przed wzrokiem sąsiadów?

czym zasłonić płot betonowy

Maskowanie płotu roślinami

Rośliny pnące stanowią idealny sposób na maskowanie płotu. Zasadzenie przy płocie roślin pnących spowoduje, że otoczą one ogrodzenie swoim naturalnym pięknem i spowodują, że będziemy doskonale chronieni przed wzrokiem sąsiadów. Wykonanie takich osłon naturalnych sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnych siatek, jak i betonowych ogrodzeń o niewielkiej estetyce. Pozwalają one zasłonić płot szybko, a zarazem skutecznie. Co ważne, nie mają one również większych wymagań, jeśli chodzi o glebę i teren. Naturalne osłony ogrodzeniowe poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, tworząc żywą zasłonę na naszym dotychczasowym ogrodzeniu.

Jaki rośliny posadzić przy ogrodzeniu?

Przy ogrodzeniu warto posadzić rośliny, które będą piąć się w górę, zapewniając nam naturalny żywopłot. Tutaj możesz wybrać pomiędzy pnączami jednorocznymi, a pnączami wieloletnimi. Rozwiązanie problemu ogrodzenia na dłużej, a zarazem estetyczną osłonę płotu, stanowią rośliny wieloletnie . Można tutaj postawić np. na bluszcz pospolity czy hortensję pnącą. Warto wiedzieć jednak, że skuteczną osłonę ogrodzenia stworzą one dopiero po upływie minimum dwóch lat. Jeśli jednak poszukujemy szybkich sposobów osłony płotu, warto postawić na rośliny jednoletnie. W roli osłony ogrodzeniowej idealnie spisują się chmiel japoński czy groszek pachnący. W ten sposób zyskamy nieco czasu, by zastanowić się nad innymi rodzajami osłon naturalnych lub sztucznych.

czym zasłonić płot od sąsiada

Jak tanio zasłonić siatkę ogrodzeniową?

Dostępne na rynku osłony ogrodzeniowe są nie tylko skuteczne, ale również i ekonomiczne. Jeśli chcesz zasłonić płot, wcale nie musisz wydawać na to mnóstwa pieniędzy. Wystarczy bowiem zainwestować w proponowane przez nas rozwiązania, by wykonać maskowanie siatki bez zbędnych wydatków.

Siatki ogrodzeniowe maskujące

Montaż siatki cieniującej to jeden z najskuteczniejszych, a zarazem najczęściej stosowanych sposobów na to, czym zasłonić płot. Takie ogrodzenia maskujące sprawdzają się bez względu na warunki atmosferyczne czy rzeźbę terenu. W przypadku chęci zasłonięcia ogrodzenia, siatki maskujące mają wiele zalet. Pozwalają one zasłonić płot niedużym kosztem, a ich montaż jest wyjątkowo łatwy. Siatką cieniującą zasłonić możemy się, gdy ważna jest dla nas cyrkulacja powietrza. Takie siatki są bowiem ażurowe, a więc cechują się znacznym stopniem przewiewności. Pozwalają skutecznie zasłonić płot, choć ze względu na materiał wykonania, nie gwarantują one pełnej intymności. Jeśli chodzi o rozwiązanie, jakim jest siatka cieniująca, montaż jest niezwykle prosty. Zastosowanie siatek maskujących ma jeszcze jeden istotny walor. Mianowicie na współczesnym rynku istnieje cały szereg produktów tego rodzaju. Dzięki temu możemy wybrać kolor siatki cieniującej i jej gradację, co pozwoli na montaż ogrodzenia maskującego tak, by idealnie wkomponował się on w aranżację naszego ogrodu.

czym zasłonić płot panelowy

Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe to jeden ze sposobów, by skutecznie odgrodzić się od sąsiada i zasłonić stary płot. O ile siatka cieniująca świetnie sprawdzi się, jeśli chodzi o zasłonięcie ogrodzenia, o tyle maskowanie ogrodzenia panelami stanowi nieco bardziej estetyczne rozwiązanie. Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie będzie również płot lamelowy. To ogrodzenie z pełnym wypełnieniem, wykonanym z drewnianych listewek. Na takie panele ogrodzeniowe decydują się ci, którzy poszukują tanich, ale również i estetycznych rozwiązań.

czym zasłonić płot rośliny

Estetyczne maskowanie siatki

Wiele osób zastanawia się jednak, czym odgrodzić się od sąsiadów, by ogród nie stracił na swojej estetyce. Czym zatem zasłonić ogrodzenie, by było to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również i estetyczne?

Drewniany płotek

Drewniany płotek to z kolei rozwiązanie, które wymaga nieco zaangażowania. Sprawdza się, jeśli nie możemy zasłonić siatki ogrodzenia pnączami, a ogrodzenie lamelowe wykracza poza nasze gusta. To wyjątkowe osłony trwałe, które cechują się wysoką estetyką i starannością wykonania. Aby zamontować płot drewniany, należy zakupić gotowe komponenty lub też poświęcić sporo czasu na ich wykonanie (jeśli posiadamy sprzęt, umiejętności i zapał do pracy). Takim płotkiem można zasłonić płot panelowy i zwykła siatkę. Drewno nadaje się bowiem również do wykonania wysokiego ogrodzenia, choć będzie to rozwiązanie kosztowne.

czym zasłonić płot z siatki

Sztuczny żywopłot

Sztuczny żywopłot doskonale sprawdza się w roli osłony ogrodzeniowej. Takie ogrodzenie domu będzie z pewnością wprowadzało nieco charakteru i stylu. Otocz siatkę ogrodzeniową żywopłotem, by zyskać wyjątkową ochronę przed wzrokiem sąsiadów. Taki żywopłot będzie dawał również nieco cienia w okresie letnich upałów. Żywopłot wykonany z tworzyw sztucznych doskonale imituje żywe rośliny, sprawdzając się w praktyce podobnie do osłon naturalnych.

Czym tanio zasłonić płot?

Aby zasłonić siatkę ogrodzeniową ekonomicznie, idealnie sprawdzi się siatka maskująca, określana również często jako siatka cieniująca. Współcześnie można wybierać siatki o różnej kolorystyce i gramaturze, dzięki czemu idealnie skomponują się one z aranżacją ogrodu.

czym zasłonić płot

Co posadzić przy płocie sąsiada?

Dobrym pomysłem na to, czym zasłonić ogrodzenie, będzie nasturcja czy chmiel japoński. Doskonale sprawdzi się tutaj również bluszcz pospolity oraz powojniki.

Jak zamaskować betonowy płot?

Jeśli nie wiesz, czym zasłonić betonowy płot, powinieneś rozważyć wykorzystanie różnych pnączy, jak np. bluszcz. Takie rośliny nie tylko szybko się rozrastają, ale również mogą rozwijać się nawet w trudnym terenie. Nie będą one również potrzebować żadnych podpór, gdyż zaczną wspinać się po murze.

Polecane

Rośliny Doniczkowe: Zielone Skarby Naszych Domów

Rośliny Doniczkowe: Zielone Skarby Naszych Domów

Możliwe opcje tworzenia trawnika

Możliwe opcje tworzenia trawnika

Proste wskazówki, jak pielęgnować kwiaty dzięki odpowiedniej wodzie

Proste wskazówki, jak pielęgnować kwiaty dzięki odpowiedniej wodzie

Sprawdzone sposoby na oddzielenie ogrodu warzywnego od reszty ogrodu

Sprawdzone sposoby na oddzielenie ogrodu warzywnego od reszty ogrodu

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =