
5 zalet stosowania powłok termoizolacyjnych
Chociaż na rynku powłoki izolacyjne są już od jakiegoś czasu, wciąż wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. A to produkt, który zdecydowanie warto poznać, bo posiada sporo zalet. W tym artykule wybraliśmy 5 najważniejszych, chociaż z pewnością jest ich znacznie więcej. Zapraszamy do lektury!
1. Rozległe możliwości zastosowania
Farbę czy masę termoizolacyjną można oczywiście zastosować tak jak styropian – na ściany, czyli na tynki czy beton. Dzięki temu będziemy mogli poprawić izolację termiczną budynków i zwiększyć komfort termiczny w mieszkaniu. Jednak to nie wszystko. Można ją aplikować również na drewno, tworzywa sztuczne i metal. To pozwala na znacznie szersze możliwości zastosowania. Dzięki temu powłoką taką można zabezpieczyć domki letniskowe, hale produkcyjne czy magazyny. Stosuje się ją nawet, aby zabezpieczyć gorące rury (na przykład w fabrykach).
2. Łatwe nanoszenie
Chociaż termopowłoki mają nieco inną konsystencję niż standardowe farby elewacyjne, to i tak znacznie łatwiej jest nanieść je na ściany niż położyć styropian. Istnieje również sporo metod aplikacji tych produktów. W zależności od gęstości można zastosować szpachlę (dla mas termoizolacyjnych) lub pędzel, wałek lub agregat (dla farb).
3. Dodatkowe właściwości
Oprócz zalet związanych z ocieplaniem budynków, masy i farby termoizolacyjne potrafią znacznie więcej. Zabezpieczą ścianę przed skraplaniem się wody, powstrzymają rozwój grzyba, pleśni i bakterii.
Tego typu produkty sprawdzają się nie tylko zimą, ale również latem. Ponieważ mikrosfery szklane, które wchodzą w skład termopowłok, mają właściwości odbijające promieniowanie słoneczne, można użyć farb, aby w pomieszczeniu było chłodniej. To pozwoli na oszczędzanie na klimatyzacji.
4. Rozwiązanie bezpieczne i ekologiczne
Bezpieczeństwo dla zdrowia i planety jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądane. Ważne, żeby produkty miały niskie wartości lotnych związków organicznych, a produkcja była przyjazna dla środowiska. Z pewnością obie te cechy mają farby polskiego producenta firmy FCOM – dotyczy to zarówno marki GoThermⓇ jak i powłok w wersji premium, czyli AT TermoⓇ.
5. Sposób na ciepło w budynkach zabytkowych
Farby termoizolacyjne to również świetny sposób na termoizolację zabytków. Dlaczego? Bo nie wpływają znacząco na wygląd budynku (jak styropian), przez co, są zatwierdzane przez konserwatorów. Co ciekawe, można je stosować również od wewnątrz, dlatego nie zawsze jest konieczne wykonywanie dużego i kosztownego remontu.
Z pewnością zalet stosowania farb i mas termoizolacyjnych jest znacznie więcej. Warto spróbować i samemu odkryć, co jeszcze kryją w sobie te produkty.
No Comment